Oferuję strukturalną pracę z ciałem. 4 sesje zaprojektowane tak, aby pomóc Ci zmniejszyć ból i poprawić postawę ciała, poprzez zmiany w tkankach, świadomości i zwiększeniu możliwości organizmu do samoleczenia.

Fizjoterapeuta w Szamotułach

Filip Mikołajczak

Magister fizjoterapii, certyfikowany terapeuta strukturalnej pracy z ciałem. Przyjmuję w gabinecie w Szamotułach.

Jeśli to czytasz to znaczy, że są szanse, że Twoje ciało mogłoby poczuć się lepiej. Stary ból pleców, głowy, ramion, biodra bądź stopy? Przejdźmy do konkretów
i wprowadźmy długotrwałe rozwiązanie. Napięcie związane ze stresem w górnej części ciała? Przekonaj się jak możesz sobie z nim radzić bez utrzymywania napięcia w tkankach. A może nic Cię nie boli, ale chcesz poprawić postawę ciała, zwiększyć mobilność
i możliwości treningowe. Pozytywna zmiana zawsze jest możliwa, wystarczy że będziesz tego chcieć.

Fizjoterapeuta w Szamotułach

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Fizjoterapeutą zostałem w 2017 roku. Trening strukturalnej pracy z ciałem rozpocząłem już w trakcie studiów w 2016 roku i w 2019 roku zostałem certyfikowanym terapeutą strukturalnej pracy z ciałem Anatomy Trains. Moim celem jest znalezienie i naprawa nieprawidłowo pracujących elementów ciała, żeby moi pacjenci mogli żyć bez bólu, czuć i poruszać się lepiej, a także mieć większą świadomość ciała.

Ukończone szkolenia

Popraw postawę i zmniejsz ból dzięki strukturalnej pracy z ciałem

Przywitaj się ze swoim nowym ciałem

Strukturalna praca z ciałem w moim wydaniu to 4 sesyjny proces, który łączy praktyczną pracę terapeuty na tkankach mięśniowo – powięziowych i edukację pacjenta. Potwierdza to, że skala zmiany zależy także w dużej mierze od pacjenta. Celem strukturalnej pracy jest danie pacjentowi nowego, zintegrowanego i wydajnego wzorca postawy ciała, które będzie sobie dobrze radzić w życiu codziennym. Zwiększona świadomość i nowe wzorce ruchowe dzięki serii 4 sesji są podstawą, na której pacjent może uczyć się unikać przyjmowania nieprawidłowych pozycji, unikać kontuzji i przywracać utraconą równowagę.

W czym pomaga?

Ból

Niektóre z problemów, które z powodzeniem pomogłem rozwiązać to bóle kręgosłupa, bóle szyi, bóle barków, łokieć tenisisty, napięciowe bóle głowy, bóle bioder, nieprawidłowa postawa ciała.

MOBILNOŚĆ

Niezależnie od tego czy jesteś joginem, piłkarzem, tenisistą, ćwiczysz siłowo, zawodowo lub amatorsko. To nie ma znaczenia. Strukturalna praca z ciałem pomoże Ci zwiększyć zakresy ruchu i elastyczność tkanek.

SIŁA

Prawdziwa siła jest efektem łatwości wykonywanego ruchu, a nie włożonego wysiłku. Silny i zdrowy mięsień musi mieć możliwość napięcia się i pełnego rozluźnienia. Nadmiernie napięty mięsień nie może w pełni pokazać swojego potencjału. Strukturalna praca odkrywa i znosi Twoje kompensacje, uwalnia obszary nadmiernego napięcia i nadmiernego wysiłku i integruje je z całym Twoim ciałem.

REEDUKACJA

Z wiekiem możemy zauważyć jak oddziałuje na nas grawitacja. Może wpływać na naszą postawę ciała, kręgosłup, sposób poruszania się, a nawet na samopoczucie. Nawyki przyjmowania niewygodnych pozycji ciała, stare przebyte urazy i brak równowagi w ciele można zmienić i przywrócić porządek. Dobrym rozwiązaniem jest strukturalna praca z ciałem.

Zmiana postawy po strukturalnej pracy
Zmiana postawy po strukturalnej pracy

Czego możesz oczekiwać?

Przed rozpoczęciem pierwszej sesji porozmawiamy o Twoich dolegliwościach, problemach które towarzyszą Ci na codzień, urazach z przeszłości i oczywiście Twoich oczekiwaniach wobec naszej wspólnej pracy. Przed każdą sesją sprawdzę jak funkcjonują i ustawiają się elementy Twojego ciała. 

Każda sesja trwa około 90 minut z czego około 75 minut to praca na stole do masażu lub specjalnej ławeczce. Praca manualna obejmuje mięśnie, powięzi, kości, oddziaływanie na układ nerwowy i czasami może być odczuwana dość intensywnie jednak nigdy nie powinien to być duży ból. Twoje dobre samopoczucie jest najważniejsze. 

W czasie sesji czasami będę prosił o wstanie i wykonanie określonych ruchów w celu weryfikacji efektów pracy. 

Swietnie, jeśli w trakcie sesji będziesz mieć możliwość wyłączenia lub wyciszenia telefonu, to czas dla Ciebie.

Zawartość sesji

4 sesje to recepta, jednak praca z każdym pacjentem jest dobierana indywidualnie.

Sesja 1 – skupia się na kończynach dolnych i miednicy. Celem pierwszej sesji jest zrównoważenie i otwarcie stóp, równomierne obciążanie prawej i lewej nogi, przywrócenie równowagi w miednicy i ustawienie jej nad stopami.

Sesja 2 – to przede wszystkim praca w obrębie jamy brzusznej, klatki piersiowej o obręczy barkowych. Celem sesji jest uwolnienie oddechu, zrównoważenie przepony i ustawienie klatki piersiowej nad miednicą.

Sesja 3 – praca na tkankach okolicy kręgosłupa i szyi w celu przywrócenia równowagi krzywizn kręgosłupa i ustawienia głowy na szczycie ciała. 

Sesja 4 – zorientowana na pracę w rejonie twarzy i neuroczaszki. Pracujemy w jamie ustnej, na stawach skroniowo-żuchwowych, kościach czaszki, w celu zmniejszenia asymetrii w obrębie twarzy i zwiększenia możliwości pracy układu nerwowego. Praca bardzo przyjemna dla pacjenta.

W celu umówienia wizyty zadzwoń lub wyślij email

Telefon

694 089 049

Email

fizjoterapiafm@gmail.com

Adres

Szamotuły ul. Braci Czeskich 15